ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ: МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ
Ключові слова:
інформаційна безпека, захист інформації, безпека інформації, методи забезпечення інформаційної безпекиАнотація
Визначені основні характеристики інформаційної безпеки та безпеки інформації, показані їх відмінності та спільні риси. Наведена характеристика основних властивостей інформації як суб’єкту захисту. Акцентовано увагу на неприпустимості зведення інформаційної безпеки до безпеки інформації. Показані наслідки негативного інформаційного впливу на свідомість людини.
Посилання
On protection of information in telecommunication systems, Ofitsiinyi portal Verkhovnoi Rady Ukrainy, 1994. (In Ukrainian).
On the General Principles of Information Society Development in Ukraine for 2007-2015, Ofitsiinyi portal Verkhovnoi Rady Ukrainy, 2007. (In Ukrainian).
Arhipova E.A. Social'naja sostavljajushhaja informacionnoj bezopasnosti [The social component of information security], Bezpeka informacii, 2012, vol. 18, no.2, pp. 28-32.
Arkhypov O.Ye., Arkhypova Ye.O. Osoblyvosti rozuminnia poniat «informatsiina bezpeka» ta «bezpeka informatsii» [Features an understanding of the concepts of "information security" and "safety of information"], Ynformatsyonnыe tekhnolohyy y bezopasnost: osnovы obespechenyia ynformatsyonnoi bezopasnosty: Materyaly mezhdunarodnoi nauchnoi konferentsyy YTB-2014, 2014, pp 18-30.
Danylenko S. Tendentsii rozvytku elektronnykh ZMI [Trends in electronic media], New media, 2009, pp.38-41.
Information security. Portal of Softline-IT. (In Ukrainian).
Woulds J. A Practical Guide to the Data Protection Act. London, The Constitution Unit, 2004. 32 p.
The Guide to Data Protection. Version 2.1. – 6 February 2015; Information Commissioner's Office, 2015.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Публічне управління та адміністрування
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
а) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License (Публічної Ліцензії Creative Commons "Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна"), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).